Пошук

Обмір полів

Оновлено: 27 груд. 2020


Значна частина сільськогосподарських підприємств ще не мають точних площ та меж полів які обробляються. А ті межі які є це зазвичай межі обведені на гугл-мепс або в інших схожих програмах та додатках. Похибки щодо площі можуть становити від декількох відсотків і доходити навіть до 5-7% (коли поля знаходяться на стиках знімків) а от визначення точної межі поля і взагалі з похибкою 10-20 метрів. Точні межі поля потрібні при:· Формуванню плану та стратегії розвитку підприємства;

· Формуванні бюджету (статті затрат розраховуються на одиницю площі);

· Плануванні сівозміни;

· Розробці технологічних карт;

· Формуванні карт завдань для посіву;

· Диференційному внесенню добрив та засобів захисту;

· Проведенні агрохімічного обстеження на полі;

· Супутниковий моніторинг стану посівів

· І т.д.

 

Визначення точної площі полів. Встановлення меж полів сільськогосподарського землекористування. Формування електронних полів. Електронні контури полів.

Все це по суті електронна карта поля з якої починається будь-яке сільськогосподарське підприємство. Розрахунок норм добрив, розрахунок засобів захисту рослин, підрахування урожайності, витрати палива - розраховуються на площу поля. Тому чим точніше визначена площа поля, чим точніше електронні контури поля, тим раціональніші витрати на вирощування на конкретному полі.


Все дуже просто, базова одиниця сільськогосподарського виробництва це поле. Електронні контури полів без проблем завантажуються майже в будь-який сільськогосподарський польовий комп’ютер або навігатор таких виробників, як Raven, John Deere, Trimble, AgLeader. Такі речі, як супутниковий моніторинг, агрохімічне обстеження, карти-завдання для посіву, облік використаних ресурсів були б неможливі без електронних меж поля.


Обміри полів та електронні контури поля мають формувати спеціалісти та люди професіонали своєї справи. Адже існує таке поняття, як визначення точної площі поля та встановлення точної границі поля. Визначення точної границі поля можливе винятково об’їздом поля з використанням РТК GPS -приймача (точність 2,5 см). А от визначення площі полів тільки технологією БПЛА, тобто дроном або безпілотником.


Комбінований метод дозволить нам отримати і точні межі електронних контурів поля та абсолютну площу з урахуванням рельєфу та особливостей поля , вкраплених контурів (кущі, ями, стовпи, колодці, яри і т.д.).

Після обльоту дроном та встановлення меж поля, фермер отримує інструмент для управління земельним банком, організації логістики та перевезень, планування сівозміни та технологічної карти.


Орто-фотоплан сформований після знімання безпілотником є незамінним при наявності шахматки на полі. Ви будете мати фактичні межі обробітку та межі, які є в кадастрі.
Ви ще ніколи не мали можливості точно знати, а головне бачити, де знаходяться ваші або орендовані паї та земельні ділянки.

5 переглядів0 коментарів